Weronika Sędrowska

Moi Drodzy! Weronika jest moją chrześniaczką i podopieczną fundacji „Zdążyć z pomocą”. Jak co roku, zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na jej leczenie i rehabilitację. Za dotychczasową pomoc wszystkim serdecznie dziękuję! 🙂 Szczegółowe informacje znajdziecie niżej. Tutaj kilka słów ze strony fundacji.

„12 grudnia 2007 roku przyszła na świat Weronika. Urodziła się przedwcześnie, ponad 2 miesiące spędziła w szpitalu, ale jest silną dziewczynką i wywalczyła sobie możliwość powrotu do domu. Początkowo nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy zdrowotne,  jednak zaciśnięta piąstka oraz to, że Weronika nie siedziała i nie stawała na nóżki wywołało niepokój rodziców. Po wielu miesiącach wizyt u lekarzy specjalistów wreszcie otrzymali druzgocącą diagnozę – spastyczne napięcie mięśniowe. Bez intensywnej rehabilitacji może to  skutkować tym, że dziewczynka nie będzie chodzić. Weronika trafiła na wspaniałą rehabilitantkę i po 2 latach intensywnych ćwiczeń zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki. Na tym jednak nie koniec. Kolejne wizyty u neurologa przyniosły kolejną wiadomość – Weronika ma mózgowe porażenie dziecięce. Rodzice chcieliby bardzo ulżyć córeczce, jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne, które niestety są bardzo drogie (od 4 do 7 tysięcy złotych za pobyt 2-tygodniowy). Żeby Maleńka mogła być samodzielna powinna uczestniczyć w co najmniej 5 turnusach rocznie”.

Schorzenie: 
dziecięce porażenie mózgowe, niedowład spastyczny czterokończynowy z przewagą prawej strony, wada wzroku, zez zbieżny, opóźniony rozwój motoryczny

Jak można pomóc

Przekazanie 1% podatku

Pomóc Weronice można poprzez przekazanie 1% podatku przy corocznych rozliczeniach PIT, wypełniając odpowiednio pola z numerami 137, 139 i 140 w formularzu PIT-37 zgodnie z poniższym wzorem.

 

Przekazanie darowizny

Najszybszym sposobem przekazania darowizny jest przekazanie cegiełki online bezpośrednio na stronie Fundacji poprzez system płatności Przelewy24.

Choćby najmniejsze kwoty można również wpłacać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Bardzo ważny jest tytuł wpłaty. Oto potrzebne dane:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 12019 Sędrowska Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Weronika na stronie fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/12019