Pomoc dla Weroniki 2018-01-16T13:02:39+00:00

Weronika Sędrowska

Moi Drodzy! Weronika jest moją chrześniaczką i podopieczną fundacji „Zdążyć z pomocą”. Jak co roku, zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na jej leczenie i rehabilitację. Za dotychczasową pomoc wszystkim serdecznie dziękuję! 🙂 Szczegółowe informacje znajdziecie niżej. Tutaj kilka słów ze strony fundacji.

„12 grudnia 2007 roku przyszła na świat Weronika. Urodziła się przedwcześnie, ponad 2 miesiące spędziła w szpitalu, ale jest silną dziewczynką i wywalczyła sobie możliwość powrotu do domu. Początkowo nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy zdrowotne,  jednak zaciśnięta piąstka oraz to, że Weronika nie siedziała i nie stawała na nóżki wywołało niepokój rodziców. Po wielu miesiącach wizyt u lekarzy specjalistów wreszcie otrzymali druzgocącą diagnozę – spastyczne napięcie mięśniowe. Bez intensywnej rehabilitacji może to  skutkować tym, że dziewczynka nie będzie chodzić. Weronika trafiła na wspaniałą rehabilitantkę i po 2 latach intensywnych ćwiczeń zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki. Na tym jednak nie koniec. Kolejne wizyty u neurologa przyniosły kolejną wiadomość – Weronika ma mózgowe porażenie dziecięce. Rodzice chcieliby bardzo ulżyć córeczce, jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne, które niestety są bardzo drogie (od 4 do 7 tysięcy złotych za pobyt 2-tygodniowy). Żeby Maleńka mogła być samodzielna powinna uczestniczyć w co najmniej 5 turnusach rocznie”.

Schorzenie: 
dziecięce porażenie mózgowe, niedowład spastyczny czterokończynowy z przewagą prawej strony, wada wzroku, zez zbieżny, opóźniony rozwój motoryczny

Jak można pomóc

Przekazanie 1% podatku

Pomóc Weronice można poprzez przekazanie 1% podatku przy corocznych rozliczeniach PIT, wypełniając odpowiednio pola z numerami 137, 139 i 140 w formularzu PIT-37 zgodnie z poniższym wzorem.

 

Przekazanie darowizny

Innym sposobem jest wpłata choćby najmniejszej kwoty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Bardzo ważny jest tytuł wpłaty. Oto potrzebne dane:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 12019 Sędrowska Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Weronika na stronie fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/12019