Maluję głównie naturę i w niej szukam inspiracji. To nieograniczone źródło wspaniałych kształtów i kolorów.

Tutaj też mnie znajdziesz:

Witaj na stronie akwarelami.pl! Nazywam się Krzysztof Kowalski i miło mi, że tu jesteś. Oznacza to, że prawdopodobnie malowanie akwarelami jest w kręgu Twoich zainteresowań. Dla mnie to hobby, czysta przyjemność, którą sprawiam sobie w wolnym czasie. Z wykształcenia jestem filologiem (filologia indonezyjsko-malajska) i pedagogiem (resocjalizacja). Urodziłem się na Mazurach, ale mieszkam w Poznaniu.

Zanim odkryłem akwarele, malowałem farbami olejnymi, plakatowymi, rysowałem pastelami (niewiele) i ołówkiem (jeszcze mniej). Malowaniem interesowałem się odkąd pamiętam. Zawsze głównym motywem moich prac były kwiaty. Ich różnorodność za każdym razem mnie zadziwia i nigdy nie byłem na nie obojętny. Uwielbiam malować realistycznie, dlatego kiedy po raz pierwszy zetknąłem się ze malarstwem botanicznym, od razu wiedziałem, że to styl, którego chcę się nauczyć.

Nie mam wielu osiągnięć w dziedzinie malowania, bo jak już wspomniałem, to tylko moja pasja, którą pielęgnuję dla własnej satysfakcji. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie dzielił się swoją wiedzą, dlatego za osobisty sukces uważam mój kanał na YouTube, który ma już ponad 1,5 miliona wyświetleń i 25 tysięcy subskrybentów. Innym dokonaniem była wystawa moich prac botanicznych w maju podczas Nocy Muzeów 2016 w PAN Bibliotece Gdańskiej. Do wydarzeń dla mnie istotnych zaliczyłbym również to, że w grudniu 2016 ukończyłem kurs NHI101x: Drawing Nature, Science and Culture: Natural History Illustration 101 organizowany przez Uniwersytet Newcastle w Australii. Cieszę się również z tego, że moje obrazy znalazły już nowe domy na niemal każdym kontynencie.

Mam nadzieję, że ta strona, filmy, wpisy na blogu i portfolio zainspirują Cię do sięgnięcia po akwarele. Mówi się, że akwarele to bardzo trudna sztuka, ale myślę, że małymi krokami do wszystkiego można dojść. Trzeba spróbować!

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji. Na wiadomości staram się odpowiadać w ciągu 48 godzin.

 

Malowanie akwarelami kojarzy się zazwyczaj z delikatnymi, jasnymi obrazami, rozlaną plamą i chaosem na papierze, który trudno okiełznać. Ale to tylko jedna strona tego medalu. Akwarelę można opanować i wykorzystać jej walory do stworzenia realistycznych, bardziej dopracowanych obrazów. Kontrolowany chaos, precyzja, ale też swoboda i śmiałość w posługiwaniu się kolorem mogą dać niesamowite efekty. Podstawą jest opanowanie technik malowania i cierpliwość!

Upodobałem sobie malowanie realistyczne (w mniejszym lub większym stopniu). Zawsze starałem się dążyć do wiernego odwzorowania rzeczywistości na obrazie, zostawiając przy tym miejsce na własne interpretacje. Na tej stronie dzielę się swoimi akwarelowymi doświadczeniami z nadzieją, że moje przygody komuś pomogą.

Żywą część tej strony stanowi blog, gdzie co jakiś czas będą pojawiać się nowe wpisy. Zachęcam do komentowania i udostępniania!

Panie Krzysztofie, dzięki Panu na nowo odkryłam akwarele. Filmiki są bardzo interesujące. Prace piękne. Czytam Pana bloga i więcej się dowiedziałam, niż kiedykolwiek w książkach. Proszę wydać książkę, chętnych nie zabraknie.
Anonim
Jestem zachwycona. Cieszę się, że trafiłam na tę stronę, na filmy i podpowiedzi jak używać kolorów. Piękne ilustracje.
Vedrana
Wspaniałe prace. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale patrząc na zdjęcie niemalże czuję, że skrzydła ćmy są puszyste, delikatne w dotyku. Gratuluję i nieustannie podziwiam.
Wanda
Jestem oczarowana Pana talentem, czasami oglądając wykonane prace, wydaje mi się, że to nie jest możliwe, żeby tak pięknie malować. Gratulacje.
Izabela
Bardzo lubię tu zaglądać. Podziwiam Twoje prace, pokazywane mieszanie kolorów farb i rzeczowe opisy.
eVena

Maluj! Nie bój się spróbować! Każdy z nas był kiedyś na początku!

Subskrybuj mój kanał YouTube

 

 
0
filmów
0
subskrybentów
0
wyświetleń