Tutaj też mnie znajdziesz:

Cześć! 🙂 Nazywam się Krzysztof Kowalski. Pochodzę z Mazur, ale mieszkam w Poznaniu. Z wykształcenia jestem filologiem (filologia indonezyjsko-malajska) i pedagogiem (resocjalizacja). Moje ciekawskie usposobienie (dla zainteresowanych: zodiakalny Bliźniak, ascendent w Wadze, numerologiczna 7) sprawia, że uwielbiam odkrywać ciągle coś nowego i tak, kiedy poznałem akwarele, to było coś, co szybko przerodziło się w wielką pasję.

Zanim odkryłem akwarele, malowałem farbami olejnymi, plakatowymi, rysowałem pastelami (niewiele) i ołówkiem (jeszcze mniej). Malowaniem interesowałem się odkąd pamiętam. Zawsze głównym motywem moich prac były kwiaty. Ich różnorodność za każdym razem mnie zadziwia i nigdy nie byłem na nie obojętny. Uwielbiam malować realistycznie, dlatego kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z malarstwem botanicznym, od razu wiedziałem, że to styl, którego chcę się nauczyć.

Nie mam wielu osiągnięć w dziedzinie malowania, bo jak już wspomniałem, to tylko moja pasja, którą pielęgnuję dla własnej satysfakcji. Pasja ta coraz bardziej mnie angażuje i wygląda na to, że malowanie pochłonie mnie całkowicie.

Uwielbiam dzielić się wiedzą, dlatego założyłem kanał na YouTube i tę stronę, której stworzenie zajęło mi ładnych parę miesięcy. Na koncie nie mam jeszcze wystaw, choć pięć moich prac botanicznych prezentowałem w maju 2016 podczas Nocy Muzeów 2016 w PAN Bibliotece Gdańskiej. W grudniu 2016 ukończyłem kurs NHI101x: Drawing Nature, Science and Culture: Natural History Illustration 101 organizowany przez Uniwersytet Newcastle w Australii. Cieszę się również z tego, że moje obrazy znalazły już nowe domy na niemal każdym kontynencie.

Mam nadzieję, że ta strona, filmy, wpisy na blogu i portfolio zainspirują Cię do sięgnięcia po akwarele. Mówi się, że akwarele to bardzo trudna sztuka, ale myślę, że małymi krokami do wszystkiego można dojść. Trzeba spróbować! 

W razie jakichkolwiek pytań pisz do mnie bez wahania. Na wiadomości staram się odpowiadać w ciągu 48 godzin.

 

Malowanie akwarelami kojarzy się zazwyczaj z delikatnymi, jasnymi obrazami, rozlaną plamą i chaosem na papierze, który trudno okiełznać. Ale to tylko jedna strona tego medalu. Akwarelę można opanować i wykorzystać jej walory do stworzenia realistycznych, bardziej dopracowanych obrazów. Kontrolowany chaos, precyzja, ale też swoboda i śmiałość w posługiwaniu się kolorem mogą dać niesamowite efekty. Podstawą jest opanowanie technik malowania i cierpliwość!

Upodobałem sobie malowanie realistyczne (w mniejszym lub większym stopniu). Zawsze starałem się dążyć do wiernego odwzorowania rzeczywistości na obrazie, zostawiając przy tym miejsce na własne interpretacje. Na tej stronie dzielę się swoimi akwarelowymi doświadczeniami z nadzieją, że moje przygody komuś pomogą.

Żywą część tej strony stanowi blog, gdzie co jakiś czas będą pojawiać się nowe wpisy. Zachęcam do komentowania i udostępniania!

Panie Krzysztofie, dzięki Panu na nowo odkryłam akwarele. Filmiki są bardzo interesujące. Prace piękne. Czytam Pana bloga i więcej się dowiedziałam, niż kiedykolwiek w książkach. Proszę wydać książkę, chętnych nie zabraknie.
Anonim
Jestem zachwycona. Cieszę się, że trafiłam na tę stronę, na filmy i podpowiedzi jak używać kolorów. Piękne ilustracje.
Vedrana
Wspaniałe prace. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale patrząc na zdjęcie niemalże czuję, że skrzydła ćmy są puszyste, delikatne w dotyku. Gratuluję i nieustannie podziwiam.
Wanda
Jestem oczarowana Pana talentem, czasami oglądając wykonane prace, wydaje mi się, że to nie jest możliwe, żeby tak pięknie malować. Gratulacje.
Izabela
Bardzo lubię tu zaglądać. Podziwiam Twoje prace, pokazywane mieszanie kolorów farb i rzeczowe opisy.
eVena

Maluj! Nie bój się spróbować! Każdy z nas był kiedyś na początku!

Subskrybuj mój kanał YouTube

 

0
filmów
0
subskrybentów
0
wyświetleń

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać aktualności ze strony i hasło do Strefy Bonusów.

ZAPISZ MNIE!