Mam zaszczyt przedstawić Wam mój zestaw akwareli Aquarius. Akwarele te znacie już zapewne z licznych recenzji w internecie, a być może też z mojego poprzedniego posta Akwarele Aquarius. Tym razem mam dla Was coś specjalnego, a na pewno jest to coś specjalnego dla mnie, bo nigdy bym się nie spodziewał, że kiedyś zobaczę pudełko z akwarelami, na którym będzie mój obraz i napis „Paleta Krzysztofa Kowalskiego”. Niesamowite!

Kolory w zestawie

Zestaw zawiera starannie wyselekcjonowane kolory tworzące uniwersalną paletę odpowiednią do malowania każdego tematu, ze szczególnym uwzględnieniem motywów kwiatowych. Mamy tu kolory, którymi maluję najczęściej. Musiałem się ograniczyć do 12, co nie było łatwym zadaniem, ale jakoś się udało. Staram się zawsze malować farbami jednopigmentowymi, jeśli tylko jest taka możliwość, dlatego w tym zestawie zdecydowana większość kolorów to jednopigmentowce, z jednym wyjątkiem.

Podstawę stanowi sześć rozdzielonych barw podstawowych (split primary palette): zimny żółty – Aquarius Yellow PY168 (304), ciepły żółty – Hansa Yellow Medium PY74 (206), zimny czerwony – Magenta PR122 (332), ciepły czerwony – Pyrrol Red PR254 (210), zimny niebieski – Phthalo Blue GS PB15:3 (103), ciepły niebieski – Ultramarine Blue GS PB29 (222). Ten podstawowy zestaw uzupełniony jest dodatkowym uniwersalnym, transparentnym żółtym Nickel Azo Yellow PY150 (308), który stanowić może podstawę do takich kolorów jak Quinacridone Gold (zmieszany z Quinacridone Burnt Sienna PO48 (349)), czy Sap Green (zmieszany z Phthalo Blue GS PB15:3 (103)). Kolor ten świetnie łączy się też z czerwieniami i niebieskościami tworząc całą gamę pięknych odcieni pomarańczy i zieleni. W zestawie znajdziemy też Quinacridone Red PV19 (331), który jest pośrednikiem między zimniejszą Magentą, a cieplejszym Pyrrol Red. Quinacridone Red to podstawowy róż, bardzo przydatny do malowania kwiatów oraz tworzenia fioletów, kolorów cielistych i odcieni łososiowych. Mimo, że z kolorów w tej palecie łatwo można utworzyć szeroką gamę zieleni, w zestawie znalazł się też Hooker’s Green PY150, PB27 (342) – gotowa, piękna, głęboka, naturalna zieleń, którą można stosować z powodzeniem samodzielnie lub też może być podstawą do dalszych mieszanin. Całość uzupełnia zestaw trzech odcieni kolorów ziemi: żółtawy – Natural Sienna Light PY43 (108), czerwonawy (Quinacridone Burnt Sienna PO48 (349) i naturalnie ciemny, ziemisty Cyprus Burnt Umber PBr7 (128). Dwa ostatnie zmieszane np. z Ultramarine Blue tworzą szeroki wachlarz neutralnych szarości aż po głęboką czerń.

Krzyszt

Wygląd zestawu

Opakowanie zaprojektował Andrzej Gosik, który moim zdaniem spisał się na medal. Bardzo podoba mi się rozłożenie wszystkich elementów. Kolory opakowania są intensywne i motyl na froncie prezentuje się bardzo ładnie. Z tyłu zaś mamy nadruk kolorów w zestawie. Jak to nadruk – nie można spodziewać się, żeby kolory wyglądały identycznie jak rzeczywiste akwarele na papierze, ale są to kolory poglądowe i mamy szansę zobaczyć, czego możemy się spodziewać w zestawie. Każdy kolor opatrzony jest numerem, nazwą po polsku i angielsku oraz pigmentem.

Gdzie kupić

Prawdopodobnie lada dzień (piszę to 28 października 2019) zestaw będzie w sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online Szał dla Plastyków oraz Matejko. Obecnie organizowane i planowane są też konkursy, w których można ten zestaw wygrać. Warto zajrzeć do grup Akwarela Forum i Urban Sketchers Poland.

A tu przykłady obrazów, które namalowałem akwarelami Aquarius.

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij innym! Dziękuję! Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin